Hledání vzorů a inspirace

4. září 2012 v 11:08 | Jani |  Můj zápisník
Když jsem se začala hlouběji zajímat o háčkování, přečetla jsem všechny publikace a časopisy, které se schovávaly v knihovně u nás doma a u babičky. Navštívila jsem knihkupectví, ale zklamalo mě svou hubenou nabídkou. Prodavačka mi řekla, že všechny dobré tituly jsou vyprodané, některé se už nedají sehnat ani ve skladech. Tak jsem si zašla do naší bohatě vybavené krajské knihovny. Překvapily mě regály narvané k prasknutí knížkami o ručních pracích. Většina z nich se věnovala vyšívání, paličkování popř. pletení. Co se týče háčkování, našla jsem všehovšudy 3 knížky. Nechtělo se mi věřit, že žádné další knížky neexistují. A tak jsem si otevřela katalog knihovny a zjistila, že knihovna disponuje několika desítkami knih s touto tematikou, většinou však vlastní maximálně 2 kusy a ty byly přes prázdniny vypůjčené. Snad budu mít v budoucnu větší štěstí a některé dobré rady a nápady vám budu moci zprostředkovat.
Dalším výborným zdrojem jsou časopisy s háčkovanými výrobky, které vychází cca jednou za čtvrt roku. Chodím do jedné trafiky, kde mě paní nechá si časopis prohlédnout, abych nekupovala zajíce v pytli. Přece jenom 60 korun není zas tak málo.
Kromě knížek a časopisů ráda procházím obchody s oblečením a čerpám nápady z nových trendů. Tak vznikl např. Blankytný sen. Viděla jsem v obchodě skvělé tričko na zavazování vepředu, ale nelíbilo se mi, z jakého bylo materiálu. Řekla jsem si: to by byl výborný nátělník! Trochu jsem si ho obměnila a zavazování přesunula na bok, střihu jsem se držela.
Občas najdu nějaký pěkný vzor i na internetu, informace o háčkování jsou však spíše chaotické, také proto jsem vytvořila tento blog.
A co vy? Kde čerpáte inspiraci?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jitka Jitka | Web | 4. září 2012 v 23:44 | Reagovat

Moc pěkný blog o háčkování. Těším se, až tu bude i více výrobků.

Já se inspiruji jednak v časopisech, ale po čase se začnou vzory opakovat. Zrovna včera jsem si prohlížela několik časopisů a ve dvou se mi líbilo po jedné dečce. Všechno ostatní pěkné z těch časopisů už mám v nějakých starších. Dávat 60 kč, kvůli jedné předloze se mi nechtělo.

Lepší je hledat inspiraci na netu. Je tu plno stránek i blogů s výtvory. Zručná tvořilka už dokáže ledacos vykoukat. Krom toho často stačí požádat o návod, většinou přijde.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.