Květen 2013

Můj Fler květen 2013

17. května 2013 v 17:08 | Jani
Mé nové výrobky na Fléru. Botičky pro půlroční miminka vhodné na jaře i v létě.


Háčkování s korálky

13. května 2013 v 10:29 | Jani |  Tipy a triky
Chcete-li si trochu ozvláštnit své háčkované práce nebo zkusit trochu jiné háčkování, zkuste do své práce začlenit korálky! Zde je několik TIPů, jak na to:

1. Korálky můžeme jednoduše našít za pomoci jehly a nitě:


2. Můžete si uháčkovat šňůrku s korálky (háčkujete řetízková oka a přisunujete korálky).


3. Velkým HITem jsou háčkované dutinky. Návod na háčkovanou dutinku: ZDE.Potahované háčky

7. května 2013 v 19:28 | Jani |  Novinky
Háčkování je jedna z nejjednodušších a nejstarších technik. Potřebujete přeci jen klubko příze a háček. A tento nástroj dnes nemusí být vůbec nudný!

Hitem jsou háčky ručně potahované polymerovou hmotou (tzv. FIMO). Výborně padnou do ruky a jsou překvapivě měkké. Vybrat si můžete z nepřeberného množství designů. Je libo jednoduchý romantický ocelový háček? Mozaikový hliníkový? Můžete si objednat i háček na přání!

Cenová hladina každého originálního kousku se pohybuje kolem 120 Kč za kus. Vybrat si můžete třeba u Martiny_S nebo u LaMony.

Já osobně vyzkoušela háčky od LaMony. Její "kouzelné" háčky jsou vskutku originální. Vybrat si můžete s kratších i prodloužených rukojetí, nové nabízí též ergonomicky tvarované rukojeti. Vyzkoušejte také některý, jde to s nimi samo!Originální spojování čtverců

6. května 2013 v 21:02 | Jani |  Tipy a triky
Pokud se rozhodnete uháčkovat si deku z malých či větších čtverců, nemusíte spojovat švy tradičním způsobem. Můžete být originální a použít základní řetízek!Capri

3. května 2013 v 10:20 | Jani |  Recenze přízí
MATERIÁL: 100% bavlna
NÁVIN: 50g/125m
DOPORUČENÝ HÁČEK: 3-3,5
VÝROBCE: Steinbach
PŘIBLIŽNÁ CENA: 40 kč
NA CO SE HODÍ: Letní bačkůrky pro děti, zvířátka, aplikace
Bavlněná příze Capri není tak jemná jako podobná Camilla, ale je kvalitnější a stálejší. Německá firma Steinbach ji nabízí v mnoha atraktivních barvách. Melírovou verzi najdete v obchodem pod názvem Capri ombré.

Kde prodávat háčkované výrobky

1. května 2013 v 21:04 | Jani |  Můj zápisník
Snad každého, kdo rád plete nebo háčkuje, někdy napadlo: nedaly by se ponožky, které jsem uháčkovala moc malé prodat? Neměl by ze svetru, který jsem vyrobila příbuzné a ta nad ním ohrnuje nos, radost někdo jiný?

Existuje několik způsobů jak své výrobky (samozřejmě pěkné, kvalitní) prodat. Prvním z nich je server www.fler.cz, který je určený všem milovníkům HANDMADE (i já zde mám svůj malý obchůdek). Výhodou je, že se nemusíte o nic starat. Zákazník si vás s trochou reklamy a za pomoci tzv. 'topování' všimne sám. Navíc zde najdete plno podobně naladěných lidí (pro začátek můžete zkusit např. můj klub Háčkujeme), rad, nápadů a blogů. Fléru však platíte 10% provizi z prodeje a co se týče ručních prací, vyskytuje se zde celkem velká konkurence.


Další bezpečnou možností známé www.aukro.cz. Zde se musíte zaregistrovat a po ověření osobních údajů můžete prodávat. I zde platíte provizi z prodeje. Můžete prodávat za fixní cenu nebo prostřednictvím desetidenní aukce, coz může být výhoda, můžete za svůj výrobek dostat víc. Lidé tu však nehledají jen ručně vyráběné věci, a tak ani zde nemusí být lehké najít odběratele.

Trochu složitější a nákladnější může být poslední možnost prodeje, o které se zmíním: vlastní internetový obchod. Postup je zhruba takový: seženete si webový prostor na serveru, stáhnete si nějaký již naprogramovaný e-shop, nahrajete ho na server a můžete si vesele prodávat. Nepočítejte však s tím, že k vám lidé přijdou, pokud se nebudete věnovat reklamě.


Samozřejmě existuje plno dalších levných alternativ prodeje. Můžete si třeba založit stránku na některé ze sociálních sítí (např. Facebook) nebo je nabízet na svém blogu. Věřím, že budete mít při internetovém prodávání úspěch!

BABY NTC

1. května 2013 v 20:37 | Jani |  Recenze přízí
MATERIÁL: 95% akryl, 5% polyamid
NÁVIN: 50g/180m
DOPORUČENÝ HÁČEK: 4-4,5
VÝROBCE: Ňiťárna Česká Třebová
PŘIBLIŽNÁ CENA: 25 kč
NA CO SE HODÍ: dětské výrobky, lehké svetříky
Pěkná moderní vlna vhodná nejen na dětské oblečení, ale i na módní dámské krajkové svetříky. Je tvořena dvěma bílími akrylovými nitkami a jednou barevnou lesklou nitkou. Výběr z několika základních barev.