Kde prodávat háčkované výrobky

1. května 2013 v 21:04 | Jani |  Můj zápisník
Snad každého, kdo rád plete nebo háčkuje, někdy napadlo: nedaly by se ponožky, které jsem uháčkovala moc malé prodat? Neměl by ze svetru, který jsem vyrobila příbuzné a ta nad ním ohrnuje nos, radost někdo jiný?

Existuje několik způsobů jak své výrobky (samozřejmě pěkné, kvalitní) prodat. Prvním z nich je server www.fler.cz, který je určený všem milovníkům HANDMADE (i já zde mám svůj malý obchůdek). Výhodou je, že se nemusíte o nic starat. Zákazník si vás s trochou reklamy a za pomoci tzv. 'topování' všimne sám. Navíc zde najdete plno podobně naladěných lidí (pro začátek můžete zkusit např. můj klub Háčkujeme), rad, nápadů a blogů. Fléru však platíte 10% provizi z prodeje a co se týče ručních prací, vyskytuje se zde celkem velká konkurence.


Další bezpečnou možností známé www.aukro.cz. Zde se musíte zaregistrovat a po ověření osobních údajů můžete prodávat. I zde platíte provizi z prodeje. Můžete prodávat za fixní cenu nebo prostřednictvím desetidenní aukce, coz může být výhoda, můžete za svůj výrobek dostat víc. Lidé tu však nehledají jen ručně vyráběné věci, a tak ani zde nemusí být lehké najít odběratele.

Trochu složitější a nákladnější může být poslední možnost prodeje, o které se zmíním: vlastní internetový obchod. Postup je zhruba takový: seženete si webový prostor na serveru, stáhnete si nějaký již naprogramovaný e-shop, nahrajete ho na server a můžete si vesele prodávat. Nepočítejte však s tím, že k vám lidé přijdou, pokud se nebudete věnovat reklamě.


Samozřejmě existuje plno dalších levných alternativ prodeje. Můžete si třeba založit stránku na některé ze sociálních sítí (např. Facebook) nebo je nabízet na svém blogu. Věřím, že budete mít při internetovém prodávání úspěch!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elight Elight | E-mail | Web | 3. září 2014 v 17:23 | Reagovat

Zdravím, jako další web, kde se dají prodávat a nakupovat ruční výrobky, bych navrhla třeba https://artguru.cz/ - byl spuštěn teprve před pár týdny, takže konkurence je tam zatím docela malá. Navíc nabízí zajímavé funkce jako třeba možnost založit si víc obchodů pod jedním účtem nebo prodej v aukční síni.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.