Září 2014

Pošli čtverec charitě

28. září 2014 v 10:40 | Jani |  Novinky
Na Facebooku jsem byla upozorněna na stránky knit-a-square.com (česká verze upletctverec.wordpress.com). Tento charitativní projekt pomáhá sirotkům, opuštěným dětem a dětem s AIDS v Jižní Africe. Třeba Vás zaujme a věnujete mu půlhodinku času...

Návod na uháčkování čtverce plánuji přidat v nejbližší době, zatím můžete zkusit např. tento: MámToNaHáčku.


Za upozornění děkuji Evě Adámkové.


Časopisy od nakl. Brahová

24. září 2014 v 20:45 | Jani |  Novinky
Možná jste někdy narazili na časopisy od Nakladatelství Brahová. Protože se na stáncích objevil další z nich: Veselé čumáčky, ráda bych se s Vámi podělila o zkušenosti své i svých známých háčkařek s těmito publikacemi.


Ačkoliv časopisy paní Brahové vypadají dobře a lákají krásnými hračkami, nemohu Vám je doporučit. Už odmala jsem si tyto časopisy půjčovala v knihovně, nikdy se mi však nepodařilo podle těchto návodů uháčkovat zobrazovaný výrobek. Nepovedlo se to ani mým známým a slyšela jsem i další fámy kolem obchodování paní Brahové. Protože však nechci mít žádné problémy, více se o tom rozepisovat nebudu. Na internetu najdete plno jiných krásných hraček, ke kterým majitelky nabízí návod zdarma nebo za několik desítek korun (můžu doporučit např. návody z obchůdku Zuzalinkaa).

Pořád nevíte, jestli návody v časopisu stojí za koupi? Sami se přesvědčte: