21 Náramek

22. prosince 2014 v 10:40 | Jani |  Výrobky
O Vánocích jsem si konečně našla čas, abych zkusila tak trochu interdisciplinární výrobek: háčkovanou dutinku s korálky. Můžete si tak vyrobit luxusní náhrdelník, náramek či náušnice! (Inspiraci naleznete např. na Fléru).


Já si pro začátek zvolila náramek. Musím říct, že jsem se s tím nejdříve dost trápila a měla chuť s tím švihnout (a začátek náramku je dost hrbolatý Smějící se), pak jsem narazila na tento návod. Rozhodla jsem se, že si ho vypůjčím a pokusím se upravit ho do pochopitelnější podoby pro zkušené háčkařky.

NÁVOD

Nejdříve si na přízi navlékněte korálky (např. skleněné korálky značky Preciosa). Já si vybrala schéma A *B, A, B, A, B, 7×A* (tedy žlutý korálek a pak opakující se modrý-žlutý-modrý-žlutý-modrý-7 žlutých). Další schémata naleznete např. na přišpendlito. Svůj náramek jsem udělala z cca 75 cm korálků (nutno otestovat, mám dost úzkou ruku).


1) Vezměte si háček, který používáte na háčkování deček. Uháčkujte si řetízek z 6ti ŘO a uzavřete ho.


2) Dále háčkujte krátkými sloupky dutinku alespoň 1 cm dlouhou, protože za ni budete zpočátku práci držet a korálky budou v prvních řadách přehlednější.


3) Nyní si zkontrolujte, že máte dokola dutinky opravdu 6 KS. Do každého oka v další řadě přiháčkujte korálek (píchněte, přisuňte korálek a vraťte se zpátky). POZOR! Pracujte po vnitřní straně dutinky, tedy směrem ZPĚT).


4) Na konci první řady máte 6 korálků dokola. Korálky jsou postaveny dírkou kolmo k dutince. Nemusíte tolik utahovat, ale mě to třeba nutilo utahovat hodně.


5) Dále háčkujte ve spirále: háčkem podeberte přízi nalevo od prvního korálku, který se přetočí tak, že dírka je nyní rovnoběžně s dutinkou...


6) ...přisuňte další korálek a nad ním naberte háčkem přízi...


7) ...a protáhněte ji oběma očky na háčku.


8) Tak pokračujte dokola, průběžně kontrolujte počet korálků dokola (musí jich být stále 6) až spotřebujete všechny navlečené korálky.


9) Nakonec háčkujte řadu jen přízí, tím se otočí i poslední řada korálků do správné polohy. Přízi odstřihněte a protáhněte posledním očkem.

DOHOTOVENÍ: Dutinku bez korálků na počátku práce odstřihněte a zapošijte. Potom navlékněte a přišijte kaplík a zapínání (koupíte např. na koralky.cz nebo ve vaší galanterii).

Pomoci by Vám mohlo také následující video:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Any :) Any :) | Web | 24. prosince 2014 v 11:18 | Reagovat

Ten je krásný, skvělý návod!

2 Jeninas Jeninas | Web | 26. prosince 2014 v 16:47 | Reagovat

[1]: Děkuji! Máš moc pěkné stránky =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.